توسط سازمان بسیج اساتید کشور صورت گرفت:

انتشار سیزدهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر

سیزدهمین شماره نشریه تحلیلی "بصائر" ویژه اساتید شبکه ملی قدرت نرم، توسط معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید کشور چاپ و برای اعضای این سازمان ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، سیزدهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر ویژه اساتید شبکه ملی قدرت نرم و به همت معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید کشور هفته دوم اردیبهشت منتشر شد.

 

گفتنی است؛ نشریه تحلیلی بصائر ویژه مسئولان و سخنرانانی است که به نحوی در امر مهم بصیرت افزایی مشارکت می‌کنند.

 

در بخشی از نوشتار این نشریه تحلیلی چنین آمده است:

 

انتظارات و نتایج جهش تولید

 

مقوله جهش تولید اگر خوب تبیین شود و به مثابه نیاز راهبردی اقتصاد ایران در این برهه زمانی مورد توجه برنامه‌ریزان، سیاستگذاران و تولیدکنندگان قرار گیرد، بی‌تردید به دستاوردها و آثاری منجر می‌شود که می‌توان گفت اقتصاد کشور را با انقلابی مواجه می‌نماید. مرور اجمالی برخی از نتایجی که در صورت تحقق جهش تولید در کلیت اقتصاد کشور می‌تواند ایجاد می‌شود، امیدبخش و حرکت‌آفرین است:

 

۱- به بیان ساده با افزایش جهشی تولید در کشور عرضه کالا و خدمات در آن اقتصاد رشد قابل توجهی داشته و این افزایش عرضه به کاهش سطح عمومی قیمت‌ها خواهد انجامید.

 

۲- طبیعی است با افزایش میزان تولید، میزان افراد شاغل در آن اقتصاد افزایش یافته و نرخ بیکاری با کاهش مواجه خواهد شد.

 

۳- افزایش رشد اقتصادی و تولید ناخالص داخلی به عنوان دو شاخص مهم اقتصادی در سطح بین المللی علاوه بر افزایش جایگاه و اعتبار ایران در رتبه‌بندی اقتصادهای دنیا، موجب افزایش صادرات غیرنفتی کشور شده و این موضوع علاوه بر ارزآوری برای کشور، سبب افزایش اقتدار ملی ایران خواهد شد.

 

۴- افزایش صادرات غیرنفتی در میان مدت به واسطه افزایش عرضه ارز (افزایش ورود ارز صادراتی به کشور) موجب تقویت ارزش پول ملی و کاهش نرخ ارز در بازار داخلی خواهد شد و ...

 

سخن پایانی این که، تمام پارامترها و شاخص‌های اقتصادی با جهش تولید دستخوش تحولات مثبتی خواهند شد.

 

به شرط آن که، تولید به اولویت و دغدغه اصلی مردم و مسئولان تبدیل شود.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.