به همت بسیج اساتید استان البرز صورت گرفت:

بازدید از اندیشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران (پردیس کرج)

جلسه اندیشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران (پردیس کرج) با موضوع "جهش تولید" در محل تالار دانشجو و منابع طبیعی استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان البرز، در این نشست که با حضور مسئولین بسیج اساتید استان البرز و اعضای اندیشکده و شورای کانون برگزار شد اساتید به بحث و تبادل نظر در مورد راهکارهای جهش تولید و نقش کشاورزی در آن پرداختند.

 

 گفتنی است؛ ۱- فعالیت اساتید در زمینه فعالیت‌های دانش‌بنیان در راستای تامین نهاده‌های ضروری لازم در زنجیره تولید  ۲-طرح حمایت از توزیع محصولات کشاورزی،  به عنوان راهکارهای ارائه شده برای جهش تولید در زمینه کشاورزی و منابع طبیعی با توجه به مشکلات موجود و همچنین پتانسیل‌های بالای کشور در این جلسه مطرح شد.

 

همچنین گفته شد؛ در زمینه فعالیت اساتید در مراکز دانش‌بنیان لازم است تیم‌های تحقیقاتی و هسته‌های نوآور با همکاری بخش‌های دانشگاهی شکل بگیرید تا علم و تکنولوژی تولید و بومی سازی نهاده‌های استراتژیک مانند بذر، کود، سم، لاین ها، مواد اولیه غذایی و غیره تولید شود. یکی از مشکلاتی که همیشه به عنوان سدی در برابر تولید بوده است نبودن ارتباط مستقیم بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان می‌باشد. در این بین برخی سودجویان بازار محصولات تولیدی را در اختیار خود گرفته و سود اصلی عاید آنها می شود در صورتی که هم تولید کننده متضرر می‌گردد و هم مصرف‌کننده مواد غذایی و محصولات را با قیمت بالاتری تهیه می‌نماید.

 

حمایت بسیج و نهادهای انقلابی با توجه به توان و پتانسیل بالا و امکانات مردمی فراوان در این زمینه، از جمله پیشنهادات مطرح شده در این جلسه گزارش شد.

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.