در آستانه روز جهانی قدس:

ترجمه کتاب «پایان اسرائیل؛ فروپاشی از درون» رونمایی شد

با عنایت به اهمیت مسئله کشور فلسطین برای جهان اسلام و همزمان با نزدیک شدن به روز قدس، از ترجمه فارسی کتاب «پایان اسرائیل؛ فروپاشی از درون» با موضوع بررسی چالش‌های درونی رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی، در انتشارات دیدمان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور و به نقل از اندیشکده برهان، ترجمه این کتاب که در سال ۲۰۱۷ از سوی انتشارات دانشگاه آکسفورد منتشر گردیده است، در ۳۶۰ صفحه و به همت آقایان احسان محمدی و محمدجواد اخوان ترجمه شده است. شایان ذکر است انتشارات آکسفورد با بیش از ۵۰۰ سال سابقه از بزرگترین ناشران آثار علمی و آکادمیک و بزرگترین ناشر کتاب‌های دانشگاهی در جهان است.

 

«نبرد برای روح اسرائیل»، «منازعه»، «نابرابری»، «انتخابات»، «تفرقه» و «دموکراسی» عناوین فصول‌ ۶ گانه این کتاب هستند.

 

در بخشی از مقدمه این کتاب می خوانیم:

 

«رژیم صهیونیستی اسرائیل از آغاز اشغال فلسطین، از آنجا که رژیمی غیرطبیعی و فاقد مولفه های حقیقی دولت-ملت است، با تهدیدات متعددی از بیرون و درون مواجه بوده و از این رو پرسش در مورد میزان بقا و دوام آن چیز عجیبی نیست. به بیان دیگر علاوه بر انکه این رژیم در سرزمین ملتی دیگر به گونه اشغالگرانه، جعل شده، در درون خود چه در ساحت سیاسی و چه اجتماعی، چالش های متعددی دارد که ادامه حیات آن را با اما و اگرهای زیادی مواجه می سازد.

 

وجود شکاف‌ها و گسل‌های متعدد اجتماعی در کنار ناهمگونی جامعه به‌زوربه همچسبانده شده صهیونیستی و نیز روندهای تشدید کننده تعارضات درونی و تضادهای هویتی ساکنان سرزمین‌های اشغالی، اکنون به یکی از مهم‌ترین چالش‌های بقای این رژیم تبدیل شده است، به گونه ای فردی همچون تامیر پاردو، رئیس سابق موساد صراحتا در مورد وقوع جنگ داخلی در این رژیم هشدار می دهد.

 

به تعبیری شاید بتوان گفت این احتمال جدی است که پیش از آنکه آزادی فلسطین توسط امت اسلامی یا فلسطینیان تحقق یابد، طومار عمر رژیم صهیونیستی به واسطه بحران‌های درونی خویش درهم‌پیچیده شود.»

 

علاقه مندان برای پی بردن به ناگفته های درون سرزمینهای اشغالی و وضعیت رو به اضمحلال رزیم صهیونیستی میتوانند این کتاب را از «فروشگاه کتاب دیدمان» به نشانی Didemanbook.ir تهیه نمایند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.